ماساژ درمانی به دلیل ظرفیت مستند شده خود برای بهبود سلامتی ، به طور پیوسته مشروعیت خود را در ایالات متحده به دست آورده است ، اما بیشتر آنها از این که چند روش درمانی ماساژ درمانی را انتخاب کرده اند ، آگاهی ندارند. در حالی که ماساژ بافت سوئدی و عمیق رایج ترین سبک ها است ، در بعضی مکان ها سبک های کمتری از بدن شناخته شده است. همراه با عناصری که ممکن است با ماساژدرمانی عجیب به نظر برسد ، ماساژ آتش و ماساژ با آب از جمله برخی از غیر معمول ترین انواع درمان های سلامتی موجود است.
ماساژ آتش
در غیر این صورت به عنوان ماساژ آتش چینی شناخته شده است ، huǒ liáo یک روش درمانی آبگرم از چین است که می تواند یک مفهوم ترسناک برای آن دسته از شعله های آتش باشد. برخی از موسسات ممکن است huǒ liáo را ماساژ بخار بنامند. در تبت ، روشی مشابه تحت عنوان اژدهای درمانی با آتش شناخته می شود.
اگرچه خصوصیات آن ممکن است متفاوت باشد ، ماساژ آتش چینی به طور کلی شامل قرار دادن پارچه ای خیس شده در الکل و اکسید خاص روی صورت ، کمر ، پاها ، شکم یا سایر قسمت های مشکل است. قبل از اینکه پزشک متخصص شعله های آتش را با یک حوله مرطوب بکشاند ، این پارچه مشتعل می شود و اجازه می دهد تا یک دقیقه بسوزد. از حوله مرطوب ممکن است برای ماساژ منطقه گرم استفاده شود.
وکلای huǒ liáo ادعا می کنند که ظرفیت آن در:
رفع چین و چروک رفع درد مفاصل برطرف کردن بی خوابیضم هضم اسید چاقی ناشی از انسداد سرماخوردگی شرایط بهبود یافته که توسط طب چینی طبق درجه حرارت سرد طبقه بندی می شوند.
به گفته دکتر Jacob Teitelbaum ، نویسنده کتاب Real Cause ، Real Cure ، (Rodale Books، 2012) ، "... یکی از توضیحات [برای استفاده از آتش] این است که گرمای شدید باعث واکنش آدرنالین می شود ، که می تواند شیمی بدن را تغییر داده و برخی از علائم را بهبود بخشد. مانند سوء هاضمه و سوخت و ساز بدن آهسته است. "در حالی که یک بیمارستان سنتی چینی در چانگچون ، استان جیلین با استفاده از huǒ liáo برای سوزاندن چربی با چاقی مبارزه می کند ، این روش غیر معمول به ندرت در نیمکره غربی مشاهده می شود. این ممکن است مؤثر باشد ، اما ایمنی و کارآیی ماساژ آتش هنوز در یک ژورنال مورد بررسی قرار نگرفته است.
ماساژ آب
یک نوع ماساژ تسکین دهنده در آب های گرم و کم عمق آب ، توسط هارولد دال در سال 1980 ساخته شد. اصطلاح Watsu:registered: به عنوان ترکیبی از آب و شیاتسو ظهور کرد که Dull شروع به استفاده از ذن شیاتسو برای دانشجویانی کرد که در شناور شنا می کنند استخر گرم در هاربین هات اسپرینگز کالیفرنیا. به گفته دال ، "کشش عضلات را تقویت کرده و انعطاف پذیری را افزایش می دهد. آب گرم مانند آن در استخرهای هاربین ، که بسیاری از آنها با عمیق ترین حالت های بدن از خواب بیدار می شوند ، به عنوان یک وسیله ایده آل شناخته شده اند. "دال انجمن جهانی بدن سازی آبزیان (WABA) را تاسیس کرد ، که نظارت بر آموزش پزشکان واتسو در اطراف آن است. جهان.
یک جلسه معمولی واتسو در آب از 92 تا 94 درجه فارنهایت برگزار می شود ، که هم پزشک و هم گیرنده آن لباس های حمام می کنند. پزشک در حالی که مشتری با دیگری ایمن باشد ، یک سری حرکات تکان دهنده را با یک دست انجام می دهد. علاوه بر سنگ شکن ، مشتری ها همچنین کشیده ، خم و قوس دار هستند. از آنجا که قرار گرفتن در آب اثر گرانش بر روی مهره ها را از بین می برد ، دستکاری ها مقاومت کمی دارند. واتسوچ معروف است:
کاهش تنش ماهیچه ای ایجاد یک حالت عمیق از آرامش افزایش تحرک و انعطاف پذیری استرس کاهش میزان کاهش درد بهبود خواب خواب بهبود احساسات خمیدگی
براساس یک مطالعه کره جنوبی که در ژوئن سال 2009 از مجله بین المللی تحقیقات فیزیوتراپی منتشر شد ، واتسو در کنترل اسپاسم و بهبود عملکرد آمبولاتیک بیماران مبتلا به همی پارزی بعد از سکته مغزی مفید بود. واتسو به نوع خاصی از استخر احتیاج دارد. بنابراین این یک سرویس نسبتاً غیرمعمول است. این نوع منحصر به فرد از بدن که بیشتر در آمریکای غربی رواج دارد ، در حال حاضر در بیش از 40 کشور جهان ارائه می شود.
ماساژ با استفاده از عناصر آتش و آب ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد ، اما هرکدام دارای قدرت خاص خود هستند. خاصیت گرم شدن آتش می تواند انرژی بخش باشد - گردش خون و متابولیسم را فعال می کند و به طور بالقوه به چندین نگرانی از نظر سلامتی و زیبایی کمک می کند. بی وزنی ناشی از آب از نظر عاطفی و جسمی آرامش بخش است و در عین حال وسیله ای را فراهم می کند تا بتواند به راحتی و به آسانی دستمال های بدن را دستکاری کند. Huǒ liáo و Watsu:registered: غیر معمول هستند و حتی ممکن است عجیب به نظر برسند ، اما هر دو سبک بدن سازی چشم اندازی منحصر به فرد در حمایت از سلامت و سلامتی ارائه می دهند.

منبع :  www.massageshop.ir