سایت قالیشویی، موکتشویی، مبلشویی و خدمات نظافت منزل

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

قالیشویی در جردن

بلوار نلسون ماندلا (فارس: بلوار نلسون ماندلا) (نام قدیم: خیابان اردن و بلوار آفریقا) هنوز شناخته شده به عنوان اردن یک منطقه ثروتمند و طبقه بالا در شمال تهران است که در آن بسیاری از مردم، منطقه اردن را بسیار شبیه به منطقه کنزینگتون در لندن، انگلستان، این منطقه یک منطقه مسکونی و تجاری است و از خانه ها و بنگاه های بسیاری از سیاستمداران، دیپلمات ها، مهاجران و هنرمندان پر شده است. قبل از انقلاب ایران در سال 1979 آن را خیابان اردن نامگذاری کرد، نام آن را به عنوان مبلغ رسمی آمریکایی ساموئل م اردن نامگذاری کرد و از محبوبترین خیابان تهران، ایران بود. نلسون ماندلا بلوار معروف ترین خیابان تهران پس از خیابان ولیعصر است که طولانی ترین خیابان در خاورمیانه است و محور جنوب-شمال آن قرار دارد. همچنین مشهور است که یکی از جادوگرترین خیابانهای تهران است و حتی در 2:00 صبح در طول تابستان، ترافیک منظم را تجربه می کند.

گرچه شهرت آن به عنوان محلهی معتبرترین منطقه مسکونی، در حال حاضر در بعضی از مناطق شمال و غرب مانند زعفرانیه، الهیه، فرشته، سودآت آباد و نیاوران وجود دارد، اما همچنان در املاک و مستغلات بسیار گران قیمت و زمین بازی ضروری برای ثروتمندان است بسیاری از مراکز خرید بوتیک، کافه ها و رستوران های شیک، غواصان عجیب و غریب، گالری های هنری، سالن های زیبایی، مدارس زبان و غیره، جایگاه نهایی برای دیدار و دیدن برای تهرانی های مدرن که مایل به نشان دادن اموال خود هستند.

پسران و دختران رؤیایی که از ساعتهای شبانه به ویژه در روزهای جمعه بعد از ظهر در خیابان ها در اتومبیل حرکت می کردند، بخش مهمی از تصویر اردن بود و فرهنگ وحشتناک ماشین که در دهه های 1990 و اوایل دهه 2000 به یک برنامه رسمی تبدیل شده بود. اما این رویکرد برای چنین برخورد هایی در حال حاضر به بلوار اندرزگو در فرمانیه تغییر کرده است.

این ناحیه، همراه با خیابان ولیعصر، همسایگی آن از شدت ترافیک شدید به دلیل تجدید سریع و فقدان دسترسی مستقیم به بزرگراه ها رنج می برد.

این خانه همچنین برای ایتالیا، لهستانی، بلغاری، یونانی، ونزوئلایی، سریلانکا، مکزیکی، اروگوئه، کنیا، برونئی، قطری، کویت، عمانی و برخی دیگر از سفارت های عرب و همچنین خانه های زیادی از سفیران کشور و همچنین بسیاری از وزارتخانه ها در آنجا مستقر هستند.

برای دریافت خدمات قالیشویی در جردن می توانید از قالیشویی شادسر کمک بگیرید.

۰۹ خرداد ۹۸ ، ۱۰:۱۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
هادی آغنده

قالیشویی و اهمیت آن در زندگی امروزی و ابتلا به آلرژی

بهترین مکان برای رشد حشرات موذی، فضاهای بین پرزهای فرش هستند. تقریباً در همه خانه ها از فرش ها و موکت ها به عنوان یک کفپوش زیبا استفاده می شود. فرش ها به دلیل قرار گرفتن بر روی سطح زمین در معرض ریختن انواع مواد غذایی، انواع آلودگی ها و لکه ها هستند. ذرات ریز مواد غذایی در میان تار و پود فرش نفوذ کرده و در همان جا باقی می مانند. همچنین عوامل محیطی و تردد مداوم روی فرش، موجب آلودگی در آن می شوند. بنابراین شرایط برای رشد و تکثیر عوامل بیماری زا مانند حشرات ریز، قارچ ها و باکتری ها فراهم می شود واین عوامل از شرایط به وجود آمده استفاده کرده و تکثیر می شوند.  

راه حل حشرات موزی موجود در فرش‌ها

برای جلوگیری از گسترش حشرات و سایر عوامل بیماری زای فرش که عامل بسیاری از حساسیت ها و بیماری ها در بین اعضای خانواده به ویژه کودکان هستند باید به پاکیزگی فرش های پهن شده در منزل توجه نمود. در این میان، بدن کودکان به دلیل اینکه بیشتر از سایرین با فرش ها تماس دارد، بیشتر در معرض آلوده شدن قرار می گیرد. میکروب ها نیز بیشترین تأثیر خود را بر روی افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف تری باشند می گذارند و به راحتی فرد را دچار بیماری های مختلف می کنند.

با توجه به موارداشاره شده، لزوم رسیدگی و نظافت فرش ها بیش از پیش نمود می کند و به عنوان یک نتیجه می توان گفت برای کاهش ابتلای ساکنین خانه باید به نظافت و شستشوی مرتب فرش ها اهمیت داده شود. بهتر است هر هفته حداقل 3 مرتبه فرش های خود را با جاروبرقی تمیز کنید. همچنین در بازه های زمانی 12 تا 18 ماه یک بار نسبت به شستشوی فرش ها در قالیشویی اقدام نمایید. در صورتی که حضور حشرات ریز موجب رنجش خاطر شما شده می توانید از روش های مختلف دیگری مانند بخارشویی برای از بین بردن کامل آنها استفاده نمایید. از جمله مکان های مناسب دیگری که برای رشد و تکثیر حشرات و باکتری ها وجود دارند می توان به مبلمان، پتو و موکت اشاره کرد.

استفاده از خدمات قالیشویی‌

شرکتهای قالیشویی موجود در تهران با در اختیار داشتن دستگاه های مدرن و مکانیزه شستشو شما را در رسیدن به محیطی امن و عاری از هر گونه عوامل بیماری زا یاری می رسانند.

الیاف فرش ها به نحوی هستند که خاصیت نگهداری مقدار زیادی گرد و خاک را در خود دارند. این خصوصیت به ویژه در مورد فرش های دستباف صدق می کند. پشم موجود در تار و پود این نوع فرش به دلیل حالت پولک مانندی که دارد فضای کافی را برای جا دادن ذرات ریز گرد و غبار فراهم می آورد. اما همین خصوصیت پولک مانند از نشان دادن کثیفی های درون فرش جلوگیری می کند.

دلایل متعددی برای تمیز نشدن کامل فرش ها در اثر شستشو در منزل وجود دارند. شاید بتوان گفت مهمترین عامل در خارج نشدن گرد و غبار از فرش، شستشوی غیر اصولی فرش است. در اثر شستشوی معمولی فرش، نه تنها گرد و غبار از فرش خارج نمی شوند، بلکه زمینه پوسیدگی فرش نیز فراهم می شود. شاید بپرسید که چطور با شستشو در خانه، زمینه پوسیدگی فرش فراهم می شود؟

 پاسخ این پرسش بسیار ساده است. همانطور که گفتیم الیاف فرش، به ویژه فرش دستباف، حالتی مانند پولک دارد که گرد و خاک را در خود نگه می دارد. طبق عادت مرسوم، در همه خانه ها، مقداری آب روی فرش می ریزند و سپس شروع به شستن فرش می کنند. اما این کار کاملاً اشتباه است.

 قبل از هر چیز، باید گرد و غبار موجود در فرش را از آن خارج کنید؛ در غیر اینصورت با خیس شدن فرش، گرد و غبار در اعماق فرش رسوخ کرده و لایه ضخیمی از گل را تشکیل می دهد. شاید پس از شستشوی فرش، ظاهر آن تمیز شود اما پس از مدتی، فرش از عمق دچار پوسیدگی می شود

. همچنین استاندارد های شستشو در قالیشویی ها با استاندارد های شستشوی سنتی تطابق ندارند و در شستشوی صنعتی فرش، شاید تمیز شدن بهتر فرش خواهیم بود. اگر بخواهیم به طور ساده تری بگوییم، در واقع شستشو فرش بصورت سنتی در منزل بیشتر به فرش آسیب می رساند و برای سلامت آن مضر است. اینها اطلاعاتی هستند که یک متخصص شستشوی فرش باید به مشتریان خود گوشزد کند.

بسیاری از مردم پس از اینکه فرش هایشان دچار مشکلات عدیده ای مانند تاب برداشتن، در رفتگی، پوسیدگی و پارگی شدند، متوجه اشتباهاتشان می شوند و در این زمان است که با کارشناسان قالیشویی تماس می گیرند و درخواست کمک می کنند.

به طور معمول فرش ها هر 12 تا 18 ماه یک بار نیاز به شستشو دارند و طولانی تر شدن این مدت، پوسیدگی و و کثیفی را در فرش افزایش می دهد و به این ترتیب طول عمر مفید فرش کاهش می یابد.


۰۷ خرداد ۹۸ ، ۱۱:۳۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
هادی آغنده

راهکار های خانگی برای از بین بردن بوی بد فرش ها

از رطوبت گرفته تا وجود حیوان خانگی و ریختن غذا همگی از جمله مواردی هستند که پس از مدتی منجر به ایجاد بوی بد فرش می شوند. شاید اولین راه‌حل برای از بین بردن این بوی نامطبوع، قالیشویی باشد؛ اما اگر فرصت انجام این کار وجود نداشته باشد، باید با استفاده از روش هایی مناسب، این بوی بد را از میان برد. 

ممکن است بارها اتفاق افتاده باشد که فرش های منزمان بوی بدی گرفته باشند. به هر حال، هنگامی که از بوی بد فرش ها صحبت می کنیم ناخوداگاه ذهنمان به سمت کثیف بودن آنها می رود. اما وجود بوی بد همیشه به معنی کثیف بودن فرش ها نیست. بطور مثال در صورتی که سیستم لوله کشی خانه دچار مشکلی شود و لوله های آب نشت کنند، رطوبت موجود در کف، می تواند به تار و پود فرش نفوذ کرده و پس از مدتی منجر به ایجاد بوی بدی در آن شود. پس باید چاره ای اندیشیده شود اما قبل از هر کاری باید منشاء بو را از بین برد. بنابراین با توجه به مثال ذکر شده در این بخش، باید در ابتدا سیستم لوله کشی خانه تعمیر شود.

روشی که معمولاً برای از بین بردن بوی بد فرش ها پیشنهاد می‌شود، استفاده از بوراکس است. این نمک قلیایی کاربرد فراوانی در روش‌های تمیز کردن خانه، دارد. برای شروع، ابتدا بوراکس را روی فرش بپاشید و پس از 30 دقیقه با کمک جارو برقی، فرش را تمیز کنید. این ماده به تنهایی می‌تواند باعث از بین بردن بوی بد فرش ها شود. جهت خوشبو کردن فرش می توانید همراه با بوراکس از مقداری گل خشک شده اسطوخودوس نیز استفاده کنید.

یک روش دیگر که برای از بین بردن بوی بد فرش ها استفاده می شود استفاده از روغن ضروری است. ین روغن به شدت فرار است و پس از پاشیدن روی فرش هیچ لکه ای بر جا نمی گذارد. برای انجام این روش، نصف پیمانه جوش شیرین و ۱۵ تا ۲۰ قطره از این روغن را ترکیب کنید. مخلوط به دست آمده را روی فرش بپاشید و با توجه به میزان و شدت بو، کمی صبر کنید. پیشنهاد می شود 24 ساعت برای این کار صبر کنید تا بوی فرش بطور کامل از بین برود، سپس با جارو برقی فرش را تمیز کنید.

قالیشویی در تهران

در این پست که توسط قالیشویی شادسر در تهران ارائه شد، چند راهکار برای از بین بردن بوی بد فرش ارائه نمودیم. در بعضی از مواقع با انجام چنین راهکارهایی، از بین بردن بوی بد فرش امکان پذیر نمی باشد و تنها راهکار شستشوی فرش است. برای جلوگیری از صرف هزینه های بیشتر، بهتر است قبل از انجام این روش ها با کارشناسان شرکت قالیشویی ... گفتگو کنید تا با توجه به شرایط فرش، از روش مناسب برای از بین بردن بوی بد فرش استفاده کنید. برای این کار شما می توانید، 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته با ما تماس حاصل فرمایید.  


۰۷ خرداد ۹۸ ، ۱۰:۰۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
هادی آغنده

قالیشویی در تهران

Many of us still remember our childhood. At that time, in the late March of each year, we still need a cold winter frost on our fingers, but with great pleasure and joy, we raised our pantyhose trousers and wiped it with a bowl, soaked wet carpet on the courtyard floor. Those days, rolled up on the roofs, would have informed us of the arrival of the spring, but today, with the shrinking of the home space, we face less such attractive scenes. Traditional washing practices have had many problems, despite their particular attractions. These problems include high water consumption, rupture of the carpet and deformities of the roots that occurred during the carpet washing process. So, in order to avoid such problems, you should know the correct principles of carpet washing. The carpet Tehran will follow you with some of these things.

 carpet washing in tehran

In traditional carpet washing, observe the following points:

- When rinsing the carpet, place it on a flat surface. It is best to have a hard floor, cement or mosaic floor. If the ground has a slight slope, it will be much easier to separate the water and floor from the carpet when rinsing.

- Use the flow of water with normal heat.

- Due to the fact that plastic materials, knots and warps make machine carpets, if they use hot water to wash this type of carpet, they will lose their softness after washing. Hot water also paints handmade carpets.

- Never use acidic or alkaline detergents to remove stains from the surface of the carpet.

- Avoid pouring too much water on the carpet and dipping it in water. This can cause the paint to be lost in the carpet and merge the darker parts of the color into lighter parts.

- If you notice the rendering of the carpet, never rinse it after washing. Because because of the sensitivity of the carpet, the colors of the different parts of it are merged and give a nasty look to the carpet.

- After washing the carpet, thoroughly dehydrate it and gently remove the water from the pile through the oven.

After dipping the carpet and destroying most of the carpet water, rinse the half-wet carpet from behind, shade it to expose it to the air and dry.

- Never expose carpets to direct sunlight. The sun's light rushes the carpet too fast.

- After finishing the carpet drying, with a broom or brush, sweep it to the carpet so that carpets can be restored to the carpet with a beautiful look.

- For carpet drying, never use high-temperature heaters, such as heaters. Because it does cause the carpets to fall asleep, and in some places it will make the surface uneven.
۰۶ خرداد ۹۸ ، ۱۱:۵۳ ۲۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
هادی آغنده

چطور لکه روغن را پاک کنیم؟

اگر لکه های گریس روی لباس خود دارید، نگران نباشید. انواع مختلفی از محصولات خانگی خانگی وجود دارد که شما می توانید از لکه های گریس ناخوشایند خارج از لباس خود استفاده کنید تا دوباره تمیز و جدید شوند.

پیشنهاد مطالعه: پاک کردن لکه روغن

هر چربی اضافی یا روغن با حوله کاغذی را از بین ببرید. قبل از رفتن به مرحله بعدی سعی کنید روغن یا روغن را تا جایی که ممکن است دور کنید.

پوشش گریس یا لکه های نفتی را با پودر کودک بطور غریب اگر دوست دارید، می توانید از پودر عمومی استفاده کنید. اگر شما پودر بچه ندارید، سعی کنید از این جاذبهای دیگر استفاده کنید:

نشاسته ذرت

نمک

پودر نوزاد را از لباس با حوله کاغذی یا قاشق را بردارید. این کار را با دقت انجام دهید، از اجتناب از ریختن در قسمت های دیگر لباس.

مقدار کمی از مواد شوینده اشعه دست و آب را با شست خود کار کنید. هنگامی که مواد شوینده شروع به فوم کردن می کنند، یک مسواک قدیمی بگشاید و با استفاده از حرکات دایره ای لکه های لکه را شروع کنید.

اطمینان حاصل کنید که به لکه از هر دو طرف پارچه (به عنوان مثال در داخل پیراهن و در خارج از پیراهن) حمله کنید.

لباس را به تنهایی با مواد شوینده شستشوی شستشو دهید. دستورالعمل های شستشو بر روی برچسب لباس را دقیقا دنبال کنید

هنگام آماده شدن برای خشک کردن، لباس را خنک کن. خشک کردن در خشک کن های مکانیک کامل ممکن است باعث کاهش هرگونه روغن یا چرب مایع در لباس شود.

۰۲ خرداد ۹۸ ، ۰۹:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
هادی آغنده
4kia